Грибки в подушках

Грибки в подушках

Дослідники Манчестерського університету, які беруть участь в Fungal Research Trust, виявили мільйони грибкових спор буквально у нас під носом – в наших подушках. Aspergillus fumigatus, вид найбільш часто виявляється в подушках, є також і найбільш частим видом, що викликають захворювання. Викликаний ними аспергільоз стає провідним інфекційним агентом, що викликає смерть у хворих на лейкоз і перенесли трансплантацію кісткового мозку. Гриби можуть також призводити до загострення астми у дорослих.

Дослідники виявили, що, розкривши пір’яні і синтетичні подушки, вони ідентифікували кілька тисяч спор грибів в грамі кожної дослідженої подушки – більш, ніж мільйон суперечка на подушку.

Грибкове забруднення ліжок було вперше досліджено в 1936 році, але останні сімдесят років не повторювалося. Для останнього дослідження, яке було тільки що опубліковано в журналі «Allergy», були досліджені десять подушок терміном застосування від 1,5 до 20 років.
Кожна подушка містила достатню велику кількість грибів, від 4 до 16 різних видів в зразку, а число їх в синтетичної подушці виявилося навіть вище. Особливо багато грибів виду Aspergillus fumigatus було виявлено в синтетичних подушках. Крім того, там виділи і найрізноманітніші гриби, включаючи хлібну і винну цвіль, а так само і ті, які зазвичай виявляють на сирих стінах і в душових.

Професор Ashley Woodcock, який провів це дослідження, сказав: «Ми знаємо, що подушки населені кліщами домашнього пилу, які харчуються грибами, але є теорія, що гриби в свою чергу використовують фекалії самих кліщів як важливе джерело азоту та поживних речовин (так само, як і лусочки шкіри з голови людини). Отже, існує своєрідна «мініатюрна екосистема», що функціонує прямо всередині наших подушок ».

Гриби роду Aspergillus дуже часто зустрічаються гриби, переносяться повітрям, їх виявляють у підвалах, квіткових горщиках, компості, комп’ютерах, земляному перці і спеціях. При инвазивном аспергиллезе зазвичай уражаються легені і додаткові пазухи носа, хоча процес може поширюватися і на інші органи, такі як головний мозок. Захворювання дуже погано піддається терапії, і від інвазивного аспергільозу в сучасних європейських клініках вмирає приблизно 1 з 25 хворих.

Іммунокопрометірованние хворі, наприклад, перенесли трансплантацію, які страждають від СНІДу і отримують лікування кортикостероїдами також відносяться до групи ризику по аспергільозної пневмонії і синуситу. На щастя, лікарняні подушки мають пластикові покриття і таким чином не викликають ніяких проблем, але хворі в кінці кінців виписуються додому, де подушки можуть бути старими і ураженими грибами і, отже, можуть бути джерелом для інфекції.

Гриби роду Aspergillus також можуть викликати погіршення перебігу бронхіальної астми, особливо у дорослих пацієнтів, які вже хворіють на астму багато років, а також викликати алергічні синусити у хворих з атопією. Постійна експозиція грибів в ліжку може бути суттєвою проблемою. Наприклад, гриби можуть потрапляти в Посттуберкулезний легеневі порожнини, що виникли внаслідок туберкульозу (а ця інфекція вражає до третини населення Землі), викликати загальне погіршення здоров’я і легеневі кровотечі, і крім того захворювання у рослин і тварин.

Доктор Geofrey Scott, голова Fungal Research Trust, який субсидував це дослідження, заявив: «Ці нові дані мають потенційно важливе значення для осіб з алергічними захворюваннями легенів і пацієнтів з ушкодженою імунною системою – особливо тих, які виписалися з лікарні додому».

Професор Ashley Woodcock додав: «Так як пацієнти проводять майже третину життя уві сні і вдихають потенційно велика кількість і різноманітне кількість грибів, ці дослідження безумовно мають важливе прикладне значення для хворих з респіраторними захворюваннями – особливо на бронхіальну астму та синусити».

katz

Дякуємо!

Наші менеджери зв'яжуться з вами найближчим часом!

Помилка!

Спробуйте ще раз!